W nadchodzący weekend Teatr im. Jana Kochanowskiego wypełni się emocjami, pasją i refleksją nad miłością w różnych jej odsłonach. Z okazji Walentynek przygotowaliśmy repertuar, który zachwyci zarówno miłośników romantycznych historii, jak i tych, którzy szukają głębszej refleksji o relacjach międzyludzkich.
Repertuar na weekend 14-16 lutego 2025:
SZTUKA KOCHANIA
14 lutego (piątek), godz. 19:00
15 lutego (sobota), godz. 19:00
16 lutego (niedziela), godz. 19:00
Sztuka kochania to dziś już klasyczna, a w latach 70. i 80. XX wieku rewolucyjna, propozycja popularnonaukowa na tematy seksu, uczuciowości, bliskości oraz budowania harmonijnych związków. Adresowana przede wszystkim do osób rozpoczynających swoją przygodę z seksem i miłością, w prostych słowach wyjaśnia zawiłe mechanizmy ludzkiej psychiki i fizjologii, udziela szczegółowych rad związanych z technikami pieszczot i współżycia, a także przypomina o roli flirtu, kokieterii czy higieny osobistej w sprawach udanego seksu.
W spektaklu Miry Mańki zaglądamy do mózgu zakochanego mężczyzny, który po ostatnich miłosno-erotycznych porażkach postanowił sięgnąć po rzeczowe wsparcie. Przyglądając się radom, obserwacjom i wnioskom Michaliny Wisłockiej, w zabawny sposób konfrontuje się z tym, co wie, a czego nie wie o seksie, bliskości i uważności.
„Przedstawienie Mańki realizuje założenia kultury i teatru środka, pozwalając widzom, którzy chcą w teatrze spędzić po prostu miło czas, podjąć również refleksję na istotny społeczny temat i uczestniczyć w artystycznym życiu.”
Kamil Bujny, teatrologia.info
Więcej informacji na stronie spektaklu: https://teatropole.pl/spektakle/sztuka-kochania/
Bilety do nabycia w Kasie Teatru, bądź na www.teatropole.pl
ONO-1 15 lutego (sobota), godz. 16:00
16 lutego (niedziela), godz. 16:00
Niedaleka przyszłość.
Krzysiek i Maja to para po trzydziestce. Pewni swojego miejsca w świecie mają przed sobą kojąco przewidywalne życie. Znają swój świat i siebie nawzajem.
Helena i Janek, matka i jej dorosły syn, mieszkają piętro wyżej. Ona — niegdyś rozchwytywana kompozytorka, on — programista badający horyzonty relacji między człowiekiem a sztuczną inteligencją.
Zosia — przyjaciółka Krzyśka — zmaga się z lękami społecznymi. W radzeniu sobie z nimi pomaga jej Szymon — brat Mai — z którym buduje oparty na opiekuńczości związek.
Rzeczywistość sześciorga postaci ulega zmianie, kiedy w domu Mai i Krzyśka pojawia się ONO-1 — android-niemowlę. Prosty test na bycie rodzicem, stawia młodą parę przed koniecznością rewizji tego, w co dotychczas wierzyli. Wraz z pozostałymi bohaterami zostają postawieni przed pytaniami zarówno o swoją przyszłość, jak i o zakopaną pod wieloma warstwami wspomnień przeszłość. Każde z nich stanie przed lustrem technologii, by opowiedzieć o osobie, którą widzi w jego odbiciu.
„Jako publiczność staliśmy się częścią eksperymentu, który nie daje jednoznacznych odpowiedzi, ale trwa nawet po wyjściu z teatru i pozwala przyjrzeć się sobie, własnym pragnieniom, a także więziom z bliskimi”.
Wiktoria Wojas, e-teatr.pl
Więcej informacji na stronie spektaklu: https://teatropole.pl/spektakle/ono-1/
Bilety do nabycia w Kasie Teatru, bądź na www.teatropole.pl
Centrum Edukacji Kulturalnej przygotowało warsztaty towarzyszące spektaklom:
Gdy rodzice są w teatrze… – warsztaty dla dzieci
15 lutego 2025, godz. 19:00
„Gdy rodzice są w teatrze…” jest przestrzenią dostępną dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których rodzice oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorki zapraszają do podjęcia działań wokół konkretnego tematu odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.
Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu, udział w zajęciach jest bezpłatny.
Kontakt i zapisy: j.blada@teatropole.pl, tel. 694 799 971.
Wokół spektaklu – warsztaty po spektaklu ONO-1
16 lutego 2025, godz. 17:30
Podczas warsztatów zastanowimy się nad istotą bliskości i relacji w naszym codziennym życiu. W Postaramy się stworzyć mapę sposobów definiowania bliskości i przemyśleć czy owe sposoby zmieniają się w zależności od postępu czy może pozostają stałe i uniwersalne. Pracując ze słowem i ciałem odkrywać będziemy jak komunikujemy się zarówno z innymi jak i ze sobą. Poruszymy także temat wpływu rozwoju technologii na współczesne budowanie więzi międzyludzkich.
Wiek: 16+ | Prowadzenie: Julia Blada
Więcej informacji na stronie: https://edukacjateatropole.pl
Serdecznie zapraszamy do Teatru Kochanowskiego na niezwykłe spektakle i inspirujące warsztaty!
![](https://www.prostozopolskiego.pl/wp-content/uploads/2025/02/IMG-20250214-WA0008.jpg)
![](https://www.prostozopolskiego.pl/wp-content/uploads/2025/02/IMG-20250214-WA0007.jpg)
![](https://www.prostozopolskiego.pl/wp-content/uploads/2025/02/IMG-20250214-WA0006.jpg)
![](https://www.prostozopolskiego.pl/wp-content/uploads/2025/02/IMG-20250214-WA0005.jpg)
![](https://www.prostozopolskiego.pl/wp-content/plugins/dp-post-views/images/eyes.png)
![](https://www.prostozopolskiego.pl/wp-content/uploads/2020/11/pobrane.png)