Na Politechnice Opolskiej rozpoczęła się rekrutacja na studia drugiego stopnia. Nabór prowadzony jest na trzynaście kierunków studiów, w tym także na kierunki anglojęzyczne, to: inżynieria środowiska, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn.
– Studia inżynierskie trwają siedem semestrów, zatem kończą się w semestrze zimowym. Stąd też uruchamiamy zimową rekrutację, żeby świeżo upieczeni inżynierowie nie musieli czekać do jesieni z podjęciem dalszej nauki – tłumaczy dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.
Rekrutacja zimowa dotyczy głównie studiów drugiego stopnia, prowadzona jest na trzynaście kierunków studiów, w tym także na kierunki anglojęzyczne, to: architektura, automatyka i robotyka, budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria środowiska, logistyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji. Natomiast kształcenie w języku angielskim studenci mogą dodatkowo wybrać na kierunkach: inżynieria środowiska, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn.
Rekrutacja odbywa się także na kierunki drugiego stopnia prowadzone w trybie niestacjonarnym: na logistykę oraz zarządzanie i inżynierię produkcji. – Największego zainteresowania spodziewamy się na kierunkach: informatyka, automatyka i robotyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn – wylicza dr Anida Stanik-Besler. O tym, że warto wybrać wybrać kształcenie na Politechnice Opolskiej świadczą wyniki największego na świecie rankingu THE Times Higher Education) World University Rankings, który obejmuje uczelnie akademickie z ponad 100 krajów. Już sam fakt zaklasyfikowania danej uczelni w rankingu jest niebywałą nobilitacją. Politechnika Opolska nie tylko została po raz pierwszy ujęta w rankingu THE, ale w klasyfikacji polskich uczelni zajęła 9. miejsce na 32 ośrodki naukowe.
Uczelnia dba nie tylko o jakość kształcenia, ale także o warunki. Stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej są jedne z najwyższych w kraju, opłaty za akademiki konkurencyjne, uczelnia inwestuje również w kolejne laboratoria i pracownie. To wszystko przynosi efekty.
– Nasi absolwenci świetnie sobie radzą na rynku pracy. Niemal 90% absolwentów jest zatrudnionych lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej. Co warto podkreślić, to fakt, że więcej niż 80% studentów podejmuje swoją pierwszą pracę jeszcze w trakcie studiów. Co ważne, ponad połowa z nich pracowała zgodnie z wykształceniem zdobywanym na Politechnice Opolskiej – wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Na Politechnice Opolskiej działają prężnie koła naukowe, które pozwalają rozwijać pasje, na uczelni można rozwijać się także poprzez sport – to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który w zeszłym roku zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.
Tak jak w przypadku głównej rekrutacji, pierwszy krok kandydata na studia magisterskie odbywa się poprzez rejestrację w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, która trwa do 19 lutego 2023 roku. Punkt rekrutacyjny, w którym będzie można złożyć dokumenty, zostanie otwarty 20 lutego. Trzy dni później zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji.
Źródło Politechnika Opolska