W weekend policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli 41-letniego mężczyznę kierującego osobowym volkswagenem, który jechał z prędkością aż 125 km/h przez Ujazd.
Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz musi zapłacić 2500 złotych mandatu karnego, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Niewiele mniej jechał 36-latek, który w Izbicku dopuszczalną prędkość przekroczył o 52 km/h. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.
W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy Policji zatrzymali kierującego osobowym volkswagenem, który za nic miał ograniczenie prędkości jakie obowiązuje w miejscowości Ujazd. Kierowca tego auta pędził przez miasto o 75 km/h za dużo. Wykonany przez policjanta pomiar prędkości wskazał, że mężczyzna jechał aż 125 km/h. Do artykułu zamieszczone jest zdjęcie z wykonanego pomiaru, gdzie widać znajdujące się oznakowanie informujące, że w pobliżu jest przejście dla pieszych. Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie zwrócił na ten fakt uwagi, że z tak nadmierną prędkością zbliża się do przejścia dla pieszych, a jak wiadomo pieszy, który zalazłby się na tym przejściu nie miałby żadnych szans z nadmiernie rozpędzonym autem. 41-latek został ukarany wysokim mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi, a jego prawo jazdy policjanci zatrzymali na okres 3 miesięcy.
Podobnym brakiem wyobraźni wykazał się 36-latni mieszkaniec Krakowa, który w piątek w Izbicku, również miał „ciężką nogę”. Na dopuszczalnej „50-tce” kierowca Opla jechał z prędkością 102 km/h. Mężczyzna będzie musiał teraz zapłacić mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. Za kierownicę będzie mógł wsiąść za 3 miesiące, ponieważ na taki okres zatrzymywane zostały mu prawo jazdy za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.
Przypominamy, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o przynajmniej 51 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy. Dokument odbierany jest na okres 3 miesięczny. Jazda bez niego wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy na kolejne 3 miesiące, czyli łączny czas trwania zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi wynosi 6 miesięcy. W przypadku gdy policjanci po raz trzeci ujawnią, że kierowca porusza się w okresie 6-miesięczneg zakazu, będzie wiązać się to z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami. Taka osoba wtedy musi ponownie rozpocząć kurs na prawo jazdy, aby na nowo uzyskać uprawnienia do kierowania.
Jeśli w Twojej okolicy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, czym narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, można to zagrożenie zgłosić za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Szybko, anonimowo oraz bez wychodzenia z domu możesz poinformować funkcjonariuszy oraz inne instytucje o zagrożeniach jakie występują w okolicy danego miejsca.
Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Źródło KPP w Strzechach Opolskich