1 czerwca ruszyła rekrutacja na studia na Politechnice Opolskiej. W ofercie uczelni znajduje się ponad 20 kierunków studiów i szereg specjalności powstałych w reakcji na zapotrzebowanie rynku pracy.– Patrząc na statystyki ostatnich lat, największego zainteresowania spodziewamy się na takich kierunkach jak informatyka, logistyka, ekonomia, wychowanie fizyczne, fizjoterapia, budownictwo, architektura oraz mechanika i budowa maszyn – wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który zwraca uwagę, że uczelnia monitorując rynek pracy i otoczenie społeczno-gospodarcze dopasowuje tak kierunki kształcenia, by ich absolwent nie miał najmniejszych problemów ze znalezieniem zatrudnienia, a nierzadko miał szansę na podjęcie pracy jeszcze w czasie studiów.– Gospodarka potrzebuje inżynierów, osób przygotowanych technicznie. Mocno przebudowaliśmy 12 kierunków kształcenia jak np. przemysłowe technologie informatyczne czy inżynieria biomedyczna, która ma teraz profil praktyczny. Wprowadziliśmy szereg nowych specjalności kształcenia jak np. zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo wewnętrzne czy obsługa inwestycji w gospodarce – wylicza prof. Marcin Lorenc.– Politechnika Opolska jest kameralną uczelnią, co jest jej bardzo dużą zaletą. Czas pandemii pokazał, jak szybko byliśmy w stanie dostosować się do zachodzących zmian w otoczeniu. Politechnika gwarantuje także bardzo dobry kontakt wykładowcy ze studentem, ponieważ grupy są mniejsze, jesteśmy w stanie indywidualnie pracować ze studentami. Zalety naszej uczelni można jeszcze długo wyliczać. Zachęcam do studiowania na Politechnice Opolskiej – mówi rektor.Nasi studenci z kolei zwracają uwagę na świetny kontakt z wykładowcami i szereg możliwości rozwoju. I nie tylko. – Studiuje mi się bardzo dobrze, przede wszystkim prowadzący są praktykami, co jest dużą zaletą, kontakt z nimi jest bardzo dobry, szczerze polecam – mówi Marta Dembowska, studentka z Wydziału Budownictwa i Architektury.– Zajęcia prowadzone są w sposób precyzyjny, klarowny, wiedza przekazywana jest w jasny oraz zrozumiały sposób – dodaje Jakub Drozdowski, student z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.
– Mimo, że Politechnika Opolska nie jest dużą uczelnią, to daje ogrom możliwości studiowania od kierunków informatycznych, po mechaniczne aż po fizjoterapię i wychowanie fizyczne, co daje niesamowite możliwości. Do tego ogrom rzeczy, które można robić oprócz studiowania. Mamy prężnie działający Akademicki Związek Sportowy, bardzo prężnie działający Samorząd Studencki, koła naukowe – wylicza Mateusz Młyńczak, student z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.– Politechnika przykłada wagę do każdego studenta, widzi jednostki, a nie tylko numery indeksów. Warto wskazać tutaj rolę Akademickiego Biura Karier, które pomaga w odbyciu praktyk, staży czy znalezieniu pracy – mówi Krzysztof Kornas, student z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki.
– Wydział, na którym studiuję jest najmniejszym wydziałem. Nie ma u nas na roku 300 osób, przez co wykładowca może podejść do studentów w sposób indywidualny. Mamy dużo praktyków, którzy przekazują nam swoją wiedzę nie tylko z literatury, ale także doświadczenia w swojej pracy zawodowej – zauważa Marcin Kolman z Wydziału Ekonomii i Zarządzania.
Sonia Rucińska, studentka Wydziału Mechanicznego mówi krótko: Politechnika to uczelnia ambitna i nakierowana na studenta.
Rekrutacja ruszyła 1 czerwca, natomiast punkt rekrutacyjny, gdzie kandydaci mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne zostanie otwarty 5 lipca, czyli w dniu, w którym tegoroczni maturzyści odbiorą ze szkół świadectwa maturalne. Jak co roku, w czasie rekrutacji będzie działać Centrum Informacji Rekrutacyjnej, służące radą i pomocą maturzystom oraz udzielające kompleksowej informacji dotyczącej oferty edukacyjnej. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć także na głównej stronie uczelni w zakładce „rekrutacja” oraz „strefa kandydata”.
Źródło Politechnika Opolska