Sukcesem zakończyły się poszukiwania 74-letniej mieszkanki Namysłowa.
Seniorka w poniedziałkowe popołudnie wyszła z domu i kontakt z nią się urwał. Kobieta została odnaleziona w niespełna godzinę od zgłoszenia.
Przypominamy! W przypadku zaginięcia nie zwlekajmy z poinformowaniem służb mundurowych o tym fakcie
W poniedziałek (23.09), około godziny 17:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 74-latki.
Zaniepokojony brat zgłosił sprawę na Policje informując, że jego siostra od dłuzszego czasu nie przyjmuje leków, dodatkowo w dniu dzisiejszym doszło pomiedzy nimi do sprzeczki a siostra wychodząc była bardzo zdenerowana i mówiła, że wszystko jest jej wina i nie widzi sensu aby dalej żyć.
Policjanci z namysłowskiej komendy natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Zapoznali się z rysopisem i niezwłocznie informacje o zaginionej przekazali jednostkom ościennym.
Policjanci o poszukiwaniach powiadomili także Służbę Ochrony Kolei oraz Straż Miejską.
Mundurowi sprawdzili miasto oraz adresy znajomych kobiety, gdzie ewentualnie mógła by przebywać.
Ponadto na bieżąco analizowali i weryfikowali informacje, które do nich docierały.
Dzięki zaangażowaniu i pełnej mobilizacji, niespełna w godzinę od zgłoszenia, funkcjonariusze podczas sprawdzenia lokalnego szpitalu zauważyli seniorkę.
Jak sie okazało zostala ona przestransportowana przez nieznajomego mężczyzne do szpitala, który zauważył kaobietę idącą wzdłóż drogi wojewódzkiej 451.
Tego samego dnia podczas poszukiwań policjanci wydziały kryminalnego podczas sprawdzania terenu miasta za zaginioną zauważyli mężczyznę który siedział na bariuerce usytuowanej na moście.
Natychmiast policjanci zatrzymali się i podeszli do 22-latka.
Jak się okazało ten młody chłopak był na skraju załamania nerowego.
Przez natłok problemów nie widział sensu dalszego życia.
Policjanci natychmiast udzielili mu pomocy, za pośrednictwem dyżurnego KPP wezwali na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego.
Na szczęscie udało sie uratować 22-lataka i udzielić mu wsparcia.
PRZYPOMINAMY!
W przypadku zaginięcia nie zwlekajmy z poinformowaniem służb mundurowych o tym fakcie.
W takich przypadkach każda sekunda jest bardzo ważna.
Ponadto przy zgłoszeniu przekazujmy służbom szczegółowe informacje i nie ukrywajmy żadnych faktów.
Chociaż w naszej ocenie niektóre informacje mogą wydać nam się nieistotne, niejednokrotnie mogą one pomóc w szybkim odnalezieniu osoby zaginionej.
Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią poprosić.
Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 702 222.
Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej centrumwsparcia.pl
Komenda Główna Policji uruchomiła na terenie województwa Opolskiego pilotażowy program, w ramach którego osoba zgłaszająca zaginięcie dziecka będzie mogła bezpośrednio połączyć się telefonicznie z dyżurnym Komendy Wojewódzkiej Policji.
Jest to specjalny telefon, który pełni funkcje pomocniczą w podejmowaniu niezwłocznych działań przez Policję w przypadkach :
Odmowy przyjęcia lub opieszałości w przyjęciu przez Policję zawiadomienia o zdarzeniu mogącym powodować zagrożenie dla życia lub zdrowia dzieci,
Próby odesłania zawiadamiającego o zaginięciu dziecka do innej jednostki Policji,
Zwłoki w podejmowaniu przez Policję czynności poszukiwawczych po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu,
Braku kontaktu z prowadzącym sprawę, a jednocześnie braku wiedzy na temat przebiegu prowadzonych czynności.
Źródło: KPP Namysłów.