Ogromną nieodpowiedzialnością wykazali się 19 i 43-latek, którzy wsiedli za kierownicę mimo, że wcześniej spożywali alkohol.
Okazało się, że obydwoje nie posiadali uprawnień do kierowania, ale mieli „procenty” w swoich organizmach. 19-latek „wydmuchał” prawie 2 promile, a 43-latek blisko 3,5 promila alkoholu. Grozi im teraz do 3 lat więzienia.
Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych dyżurny strzeleckiej Policji otrzymał informację, że w miejscowości Zawadzkie osobowym mitsubishi ma jechać mężczyzna, który nie posiada uprawnień do kierowania. Mundurowi zatrzymali pojazd pasujący do podanego zgłoszenia.
Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informacyjnych potwierdzili również, że 43-latek nie posiada prawa jazdy. Mieszkaniec gminy Zawadzkie posiadał jednak promile w swoim organizmie. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło nietrzeźwość kierującego mitsubishi. Wynik badania to prawie 3,5 promila. W tym momencie podróż 43-latka zakończyła się, a pojazd został przez policjantów usunięty z drogi na parking strzeżony.
Niewiele mniejszym wynikiem może „pochwalić” się 19-latek. Policjanci ruchu drogowego również kilka dni temu zostali skierowani do miejscowości Jemielnica, gdzie ma jechać osobowy ford, którego tor jazdy wskazuje, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierował nim 19-letni mieszkaniec gminy Turawa.
Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało, że w tym przypadku również policjanci mają do czynienia z kierującym nieposiadającym uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi przebadali 19-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania to prawie 2 promile.
19 i 43-latek staną teraz przed Sądem, gdzie będą musiał wytłumaczyć swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i rozwagę. Pamiętajmy, aby zawsze zachować trzeźwość za kierownicą – to klucz do bezpieczeństwa na drogach. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także życie innych uczestników ruchu.
Źródło KPP w Strzelcach Opolskich