Kryminalni nyskiej komendy ustalili i zatrzymali 42–letniego mężczyznę, który podejrzany jest o włamania do altan ogrodowych, znajdujących się na terenie Nysy.
W zainteresowaniu sprawcy były m.in. elektronarzędzia, kable czy rury miedziane. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 4500 złotych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci wydziału kryminalnego intensywnie pracowali nad sprawą włamań do altanek ogrodowych, do których dochodziło na terenie Nysy. Według ustaleń śledczych włamywacz dokonywał kradzieży nawet drobnych przedmiotów, w tym również baterii umywalkowej czy przedłużaczy elektrycznych.
Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do wytypowania oraz zatrzymania sprawcy. Okazał się nim 42–letni mężczyzna, który przewijał się w przeszłości w policyjnej kartotece. Straty, jakie wyrządził tym razem, zostały oszacowane na blisko 4 500 złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.
W związku z tym zdarzeniem przypominamy o zasadach zabezpieczania altanek ogrodowych. Pamiętajmy, by nie zostawiać na terenie ogródków działkowych przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, kuchenki i butle gazowe, powinniśmy chować w dobrze zamkniętym miejscu, aby nie były one widoczne przez okno altanki. Warto również oznaczyć wartościowe przedmioty w sposób trwały, zrobić ich dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne.
Pamiętajmy, aby altankę zabezpieczyć w atestowane zamki i drzwi oraz kraty w oknach, a nawet alarm. Każda trudność w pokonywaniu przeszkód może zniechęcić włamywacza do działania. Wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać pod numer alarmowy 112.
Źródło KPP w Nysie


