Świetny występ opolanina na Mistrzostwach Europy. ”Mamy cichą nadzieję na start na igrzyskach ”

Mistrzostwa Europy w kajakarskim sprincie, które odbyły się w Szeged na Węgrzech,
zgromadziły najlepszych zawodników z całego kontynentu.

Mistrzostwa Europy w kajakarskim sprincie, które odbyły się w Szeged na Węgrzech,
zgromadziły najlepszych zawodników z całego kontynentu.

Polską reprezentację godnie reprezentował zawodnik AZS Politechniki Opolskiej Arsen Śliwiński.
Zmagania kajakarzy na europejskim szczeblu rozegrały się w miniony weekend 13-16 czerwca w węgierskim mieście Szeged. Polska delegacja spisała się znakomicie.
Na uwagę zasługuje występ opolskiego zawodnika Arsena Śliwińskiego. Reprezentant Kaman Sport Group w duecie z Wiktorem Głazunowem wywalczył bezpośredni awans do finału z reprezentacji kanadyjek w konkurencji C2 500 metrów. Polacy zajęli ostatecznie drugie miejsce i zdobyli srebrny medal. Musieli uznać wyższość jedynie startującej pod neutralną flagą osady Rosji, która była szybsza o zaledwie 0,17 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowali się Włosi.
Startowałem na jeden koronny dystans, który jest jednocześnie olimpijski – C2 500 metrów. Pierwszy medal w danej konkurencji zdobyłem w 2015 roku na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Ostatni sezon trenowaliśmy wraz z Wiktorem, aby dana osada była jak najszybsza. Nie mieliśmy do końca
dyspozycji, by mieć odpowiednie zgranie na te mistrzostwa, natomiast nasz profesjonalizm oraz wola zwycięstwa pozwoliła zdobyć znakomity wynik. Srebrny medal cieszy, bo pokazuje, że w Europie mało kto może z nami konkurować! – skomentował Arsen Śliwiński. Na razie nie mam oficjalnej możliwości, aby trafić na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, natomiast jesteśmy dobrej myśli, Co do startu przez przyznanie „dzikiej karty”, wszystko będzie wiadomo pod
koniec czerwca, więc mamy cichą nadzieję na start w najważniejszych zawodach czterolecia! – dodał reprezentant Kaman Sport Group.

423

W meczu finałowym XIX Memoriału Arkadiusza Gołasia ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po walce musiała uznać wyższość PGE Projektu Warszawa, przegrywając

Dzisiaj (30.08) o godzinie 16:00 w Stegu Arena, odbył się pierwszy sparing Wilczyc w tym sezonie.

Komunikaty

Jako patronat medialny SUMMER CHILL WITH MAJKEL TV mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest...

Wczoraj (23.08) w Stegu Arenie odbyła się oficjalna prezentacja drużyny KPR Gwardii Opole.