Ruch Chorzów zwycięski na inaugurację sezonu, pokonując Odrę Opole 0:2.

Po bramkach Somy Novothnego i Daniela Szczepana drużyna Z Chorzowa wygrała w Opolu na Oleskiej inaugurację sezonu Betclic 1 Ligi.

Po bramkach Somy Novothnego i Daniela Szczepana drużyna Z Chorzowa wygrała w Opolu na Oleskiej inaugurację sezonu Betclic 1 Ligi.

W 13. minucie pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył Soma Novothny. Idealne dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego wylądowało na głowie Węgra, a ten oddał celny strzał w okno bramki.

Dwie minuty później okazję do wyrównania miał Jakub Bartosz, ale niestety zabrakło mu precyzji. Po drugim kwadransie powody do złości mógł mieć 18-letni Szymon Mida.

W swoim debiucie fatalnie spudłował z kilku metrów nad bramką.

Druga część gry była spokojniejsza. Największą aktywność przejawiał Miłosz Kozak, który nękał obronę rywala.

Ruch jednak przez długi czas nie mógł podwyższyć prowadzenia.

Druga bramka wpadła pod koniec spotkania z rzutu karnego.

Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Daniel Szczepan podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnie wykorzystał rzut karny.

Tym samym przypieczętował zwycięstwo drużyny z Chorzowa.

935

Z ostatniej chwili

Komenda Miejska Policji w Opolu prowadzi poszukiwania za Hanną Galus, lat 16. Nastolatka wyszła z domu i do chwili obecnej nie

Wiadomości

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.

Kędzierzynianie z kolejnym zwycięstwem, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 pokonała Cuprum Stilon Gorzów. MVP spotkania wybrany został nasz środkowy