Orlen Superliga – Gwardia Opole wygrywa z Azoty Puławy.

Gwardia Opole w pierwszym meczu nowego sezonu wygrywa 34:34 (karne. 8:7) z Azotami Puławy.

Orlen Superliga - Gwardia Opole wygrywa z Azoty Puławy.

Gwardia Opole w pierwszym meczu nowego sezonu wygrywa 34:34 (karne. 8:7) z Azotami Puławy.

Wynik meczu utworzyli goście, ale po chwili Gwardia rzuciła celnie 3 razy.

Po golu Łukasza Gogoli było już 3:3. Między 9. a 11. minutą Azoty rzuciły 3 gole i prowadziły już 8:4. Goście utrzymywali niewielką, kilkopunktową przewagę, jednak w samej końcówce opolanie doszli rywali na jedno trafienie.

Do przerwy goście prowadzili 17:16.

Pierwszego gola w drugiej połowie rzuciła drużyna z Puław, ale po chwili Piotr Jędraszczyk i był już remis.

Po trafieniu Andrzeja Widomskiego w 38. minucie Gwardia wyszła na prowadzenie 20:19. Między 40. a 42. minutą gwardziści trafili 4 bramki z rzędu i wygrywali już 25:21.

Wtedy jednak zaatakowały Azoty, które zaczęły odrabiać straty. Potrzebowały 5 minut, by wyjść na prowadzenie 27:26.

Kiedy w 56. minucie trafił Maciej Zarzycki, Azoty prowadziły 33:32.

Gwardia walczyła jednak do końca i po celnych rzutach Daniela Jendrycy i Janusza Wandzela prowadziła 33:32.

Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, co dało się odczuć na trybunach.

Półtorej minuty przed końcem goście rzucili bramkę na 34:34.

Gwardia miała jeszcze rzut karny, który zapewniłby zwycięstwo w podstawowym czasie gry, niestety nie został wykorzystany przez go Piotra Zawadzkiego.

Rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy Gwardii i to oni mogli cieszyć się z 2 punktów.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem spotkania był bramkarz Gwardii Jakub Ałaj, który fenomenalnie spisywał się przez cały mecz i w serii rzutów karnych.

575

Wczoraj (23.08) w Stegu Arenie odbyła się oficjalna prezentacja drużyny KPR Gwardii Opole.

Odra Opole – Pogoń Siedlce 4:1 (2:0)Bramki: 1-0 Wolny – 2., 2-0 Łyszczarz – 20., 3-0 Wolny – 53., 4-0 Purzycki – 77., 4-1...

Z ostatniej chwili

W czwartek 20 czerwca przed godziną 20:00, Pogotowie Ratunkowe otrzymało zgłoszenie o mężczyźnie, którzy leżał na boisku szkolnym i ma silne ...

Dzisiaj na stadionie przy Oleskiej, odbyła się III edycja turnieju Odra Buissnes Cup